top of page
YJT.jpg

İlyas ERTEMUR

Yapımcı, Sunucu

1977 Adana Kozan doğdu. Küçük yaşlardan itibaren hayal kurma ve yeni şeyler üretmeye meyilli bir karaktere sahipti. İmam Hatip Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema Bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında AKRA Fm program yapım ve sunuculuk, TRT Ankara Televizyonu sözleşmeli seslendirme ve program yapımcılığında bulundu.

İletişim, etkili ve güzel konuşma, kişisel ve kurumsal temelde yeniden yapılanma konusunda birçok eğitim verdi.
Halkla ilişkiler, Basın Yayın ile ilgisi ise Saray Holding  ile başlayan, İsem –Eksen Dershanesi ile süren ve Fuzul Şirketler Grubu ile öne çıkan basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü görevleriyle pekişti.
2002 yılında teşekkül ettirdiği Sinema Yapım İletişim Ajansı’nın başkanlığını, 2006 yılında kurulan Sanat İstanbul ajans Başkanlığını yaptı. 2004-2010 yılları arası İstanbul’un kültür ilçesi Beyoğlu’nun Belediye Başkan Danışmanlığı’nı yaptı.

Kültür ve sanat etkinliklerinin yakından takibi, yapımı ve projelendirmeleriyle bu alanda geniş bir perspektif kazandı. Kültür Kenti Vakfı Başkan Yardımcılığını da bu perspektifin değerlendirilmesini istediği sosyal bir görev addetti. 2011-2017 Yılına kadar Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e iletişim danışmanlığı  yaptı. Bu dönemde Diyanet işleri Başkanlığında onlarca projeye imza attı.

Halen Sanat İstanbul Markası altında 2010 yılında kurulan Mimar İstanbul  ve Proje Kenti şirketler grubunun Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor... 25 özel şirket, 21 kamu kuruluşuna markalaşma, reklam stratejileri, konumlandırma, kampanya yürütme, kurumsal yenilik projeleri; onlarca tanıtım ve reklam filmi, uygulama ve şehir projelerinin yapımını gerçekleştirmiştir. 5 adet faydalı model patenti,100' ün üstünde tasarım patenti ve yine onlarca marka patenti sahibi olarak biliniyor.

 “Rûzigâr” adlı şiir albümü, “Kırmızı” adlı şiir kitabından başka ürettikleri arasında Türkiye’nin ilk şiir vcd’si de sayılabilir.
 

bottom of page