top of page

HABERLER

Uluslararası Sinema Derneği

İlk konuklar sinemacılar!

Uluslararası Sinema Derneği temsilcileri  İ.Ü İletişim Fakültesi'ndeydiler
İlk konuklar sinemacılar
Deprem  şartları dolayısıyla yeni binasına taşınan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin ilk konukları sinemacılar oldu. 
Uluslararası Sinema Derneği yönetim kurulu üyeleri  yapımcı Bilal Arıoğlu, sinema yazarı İhsan Kabil, yönetmen Nazif Tunç Beyazıt'taki yeni binasına taşınan İletişim Fakültesini ziyaret ettiler. 
Sinema Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şükrü Sim tarafından ağırlanan sinemacılar,
sektör sorunları, film yapım ve üretim konuları, ortak yapım çalışmalarını görüştükten sonra fakülteyi gezdiler. İletişim Fakültesi'nin modern binasına hayran kaldıklarını ifade eden sinemacı, ders anfileri, cep sinema salonu, çekim stüdyosu, sosyal alanlar, büroları, geniş ve ferah mekanlarıyla İletişim Fakültesinin yeni binasının göz doldurduğunu söylediler.
Kendisi de İletişim Fakültesi mezunu olan yönetmen Nazif Tunç, eğitim imkanları kısıtlı, uygulamasız geçen öğrencilik yıllarını andıktan sonra şimdiki öğrencilerin kavuştukları imkanlara gıpta ettiğini ifade etti. 
Dekan yardımcısı ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şükrü Sim de, sektör temsilcilerini  ağırlamaktan sevinç duyduğunu belirterek, Uluslararası Sinema Derneği ile İ.Ü İletişim Fakültesi arasında sinema ve televizyon konularında birlikte hareket etme ve işbirliği protokolü gerçekleştirmek kararında olduklarını sözlerine ekledi.

bottom of page