top of page

HABERLER

Uluslararası Sinema Derneği

Kendi Kubbemizde Sinema Buluşmaları

Uluslararası Sinema Derneği ve Taksim Camii İslam Eğitim Kültür Sanat Vakfı'nın girişimiyle 2023 Mayıs ayından itibaren her ay Türk sinemasının en son örneklerinden birisinin gösterimi yapılacak ve filmin yönetmeniyle sorulu cevaplı bir söyleşi gerçekleştirilecektir. 
Taksim Camii Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan gösterim ve söyleşilerin ilki 27 Mayıs Cumartesi saat: 18.30'da sinemada yeni bir dil arayışı ve medeniyet tasavvurunun perdeye yansıması olarak değerlendirilen Murat Pay'ın yönetmenliğini, Murat Erdağ'ın yapımcılığını yaptığı 'Dilsiz' adlı sinema filmi olacak. 
Başlıca rollerini Ozan Çelik, Vildan Atasever, Mim Kemal Öke ve Emin Gürsoy'un oynadığı Dilsiz filminin gösteriminden sonra moderatörlüğünü yönetmen Nazif Tunç'un yaptığı Murat Pay ile söyleşi gerçekleşecek.
İstanbul’un önemli simgelerinden biri haline gelen Taksim Camii Külliyesi içerisinde faaliyetlerini yürüten, farklı kültür sanat etkinlikleriyle her geçen gün adından sıkça söz ettiren Taksim Camii Kültür Sanat Merkezi'nin gelecek aylardaki Taksim Sinema Buluşmaları başlığı altında gösterilmesi planlanan filmlerden bazıları şöyle: 
1. Dilsiz- Murat Pay 2. Karınca- Nazif Tunç 3. Uzak Ülke- Kubilay Erkan Yazıca 4. Süveyda- Mesut Uçakan 5. Bir Düş Gördüm- Murat Çeri 6. İçtima- Nuray Kayacan.
Taksim Sinema Buluşmaları kapsamında gerçekleştirilecek sinema gösterimleri Türkçe seslendirme dışında İngilizce altyazılı yapılacak olup, katılım ücretsiz olacaktır. Tüm sinema severleri hem mimarisi hem de ambiyansı çok hoş bir mekânda gerçekleştirilecek bu sinema gösterimlerine ve söyleşilerine bekliyoruz. 

 

bottom of page