top of page
WhatsApp Görsel 2023-03-16 saat 21.37.35.jpg

Bilal ARIOĞLU

Yapımcı, Yönetmen

Yedirenk İletişim Şirketi’nin kurucu ortaklarından olan Bilal Arıoğlu TRT, TGRT, BSF Akademi kurumlarında çalıştı.  TV programları, belgeseller, animasyon film yapımcılığı ile tanındı.

Birleşik Sanatçılar Derneği (BİRSAD) Başkanlığı, MÜSİAD Basın Yayın ve Reklam Sektör Kurulu Başkanlığı, UTESAV üyeliği, Uluslararası Sinema Derneği (USD) kurucu üyeliğiyle STK’larda önemli görevler aldı.

Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAB) üyesi olarak sinema üretimini sürdürmektedir.

BSF Sinema Akademi ve İ.Ü İletişim Fakültesi Meslek Yüksek Okulu Reklamcılık Bölümü öğretim görevlisi olarak eğitim verdi.

 

Başlıca Yapımları:

Karagöz Yar Bana Bir Eğlence - Animasyon Sinema 2022, Kültür Bakanlığı ve Türkiye Katılımcı Bankalar Birliği desteği ile ‘Anadolu’da Türk Başkentleri – TRT, ‘Marmara  Kıraathanesi’  6 Bölüm Belgesel – TRT, Pamukbank - Halkbank reklam kampanyası. (En iyi kurum birleşme reklamı seçildi), Özel televizyonlarda ilk müzik yarışması; ‘Sen de Söyle’ - TGRT 13 Bölüm, Ümit Şimşek yorumuyla Kainatın Dilinden 76 bölüm TGRT,  Türkiye Yazarlar Birliği Ödüllüne layık görülen ‘Tabiat Belgeseli’ – Kanal 7,

Ayrıca Al Jazeera  Documentary  Channel için; Mimar Sinan, Balkanlarda Ramazan, Değişen Türkiye, Anadolu Düğünleri, Beyaz Geceler, Yunanistan’da İslam İzleri, Balkanlar Yüzyıl Önce Yüzyıl Sonra  belgesellerinin yapımcılığını gerçekleştirdi.

bottom of page